Reisseck

Reisseck

 

VYBRANÉ REFERENCE  1991 až 2013
Země Místo Rok výroby Řízení Počet DN (mm) PN (bar)
Austria Reisseck 2013 Hydraulic 2 3,600 12

 

Klapky (provozní, revizní) byly zkonstruovány pro instalaci a provoz v komoře pod horním jezerem, v nadmořské výšce 2219 m n.m. Spolu s dispozičním příslušenstvím jsou určeny pro provozní i havarijní uzavření potrubí přívodu vody k turbínám.

Jsou ovládány hydraulickými servomotory (otevírání) a závažími (zavírání) na společné páce.

Tělesa klapek jsou svařovaná vcelku, dvouplášťová, opatřená vtokovou a výtokovou přírubou, deskami pro vložení nábojů čepů čočky, kotevními patkami a konzolou pro připojení servomotoru.

Čočky jsou jednodílné, k odlitkům nábojů čepů je přivařen hlavní disk s pryžovým těsněním a deska výztužného mostu. Konstrukční řešení spojení hlavního disku, výztužného mostu a nábojů čepů je optimalizováno s cílem dosažení dostatečné tuhosti a velmi nízkého ztrátového koeficientu.

Jednočinný výkyvný servomotor je ovládán tlakovým olejem z nezávislého čerpacího agregátu společného pro obě klapky a vybaveného hydraulickými a elektrickými prvky pro automatický provoz.

V období přelomu roku 2013/2014 proběhla montáž komplexu zařízení v komoře klapek, uvedení do provozu se uskutečnilo v létě 2014.