Oběžné kolo pro vodní elektrárnu Shirokovskaya dokončeno

Oběžné kolo pro vodní elektrárnu Shirokovskaya dokončeno

Úzká spolupráce mezi společností JSC Tyazhmash a její dceřinou společností ČKD Blansko Holding, a.s. má svoji konkrétní podobu, a to v dokončení a expedování oběžného kola Francisovy turbíny pro vodní elektrárnu Shirokovskaya, Rusko. Expedice oběžného kola proběhla 2. 7. 2013.

ČKD Blansko Holding, a.s. zajištovala pro tento projekt mateřské společnosti oběžné kolo, hrot a kryt hřídele. Kompletace celého díla bude probíhat již v Rusku. Oběžné kolo Francisovy turbíny představuje ukázku dovedností a zkušeností vycházející z ČKD Blansko Holding, a.s. Oběžné kolo s výkonem 14 MW a průměrem 3,1 m patří mezi standardní projekty, které jsou ve společnosti realizovány.

Vodní elektrárna Shirokovskaya byla budována mezi léty 1942 až 1948. Přehrada má rozlohu 32  km² a je dlouhá 29 km. V současné době probíhá komplexní rekonstrukce zařízení vodní elektrárny s cílem zvýšení celkového výkonu. Jedním z dodavatelů technologie a moderního zařízení stanice je ruská společnost JSC Tyazhmash společně s dceřinou společnosti ČKD Blansko holding, a.s.