NÁVŠTĚVA PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY MILOŠE ZEMANA VE SPOLEČNOSTI ČKD BLANSKO HOLDING

V pondělí 1. prosince 2014 navštívil ČKD Blansko Holding prezident České republiky Miloš Zeman. Delegaci vlastníka vedl majitel společnosti Ťažmaš pan Andrej  Trifonov, ČKD Blansko Holding zastupovali generální ředitel Dmitrij Trifonov a další členové užšího vedení společnosti. Setkání se zúčastnil také hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Během své návštěvy prezident a vedení společnosti diskutovali o možných dodávkách zařízení z produkce ČKD Blansko Holding, a to nejenom do zemí Evropské unie, ale také do Číny, Tádžikistánu, Kazachstánu, Uzbekistánu a dalších zemí, s nimiž Česka republika má nebo navazuje silné obchodní styky. Prezident Miloš Zeman zdůraznil svoji účast při podpoře podnikání v oboru hydroenergetiky.

Následně proběhlo setkání  s pracovníky podniku, při němž Miloš Zeman, Andrej Trifonov a Michal Hašek odpovídali na otázky zaměstnanců.

Na závěr dostal pan prezident darem malý model oběžného kola Kaplanovy turbíny, láhev pamětní vodky a zapsal se do pamětní knihy podniku.

Vedení i majitel společnosti hodnotí celý průběh návštěvy a především její význam pro společnost velmi pozitivně. "Pan prezident byl velmi spokojen se svojí návštěvou společnosti ČKD Blansko Holding, s pracovními podmínkami ve společnosti, s dynamikou rozvoje podniku i s atmosférou na jednání s vedením i při setkání se zaměstnanci," shrnul setkání Andrej Trifonov.