Aktuality

Hrdě se hlásíme k tradici ČKD

Obrázek pro článek Hrdě se hlásíme k tradici ČKD

U příležitosti 90. výročí vzniku ČKD, které si v těchto dnech připomínáme, jsme se rozhodli vydat zvláštní číslo našeho firemního časopisu Turbo věnované tomuto tématu, především na Blanensku. Přejeme příjemné a zajímavé čtení. Celé vydání je k nahlédnutí a stažení zde .

Čtvrtek, 20. červenec 2017

ČKD Blansko Holding, a.s. uvedlo elektrárnu Dönje do provozu

Obrázek pro článek ČKD Blansko Holding, a.s. uvedlo elektrárnu Dönje do provozu

Po všech úspěšných zkouškách bylo v polovině dubna 2017 uvedeno do provozu soustrojí jednotky TG1 vodní elektrárny Dönje, následně pak náš klient, společnost Fortum Sverige AG, podepsal veškeré předávací protokoly.

Úterý, 27. červen 2017

Úspěšná přejímka oběžného kola pro elektrárnu Svarthålsforsen

Obrázek pro článek Úspěšná přejímka oběžného kola pro elektrárnu Svarthålsforsen

Na přelomu května a června tohoto roku proběhla v ČKD Blansko Holding, a.s. přejímka oběžného kola pro jednotku č. 2 na vodní elektrárně Svarthålsforsen ve Švédsku.

Pondělí, 12. červen 2017

Modelové zkoušky pro projekt vodní elektrárny Věrchně-Tulomská proběhly opět úspěšně

Obrázek pro článek Modelové zkoušky pro projekt vodní elektrárny Věrchně-Tulomská proběhly opět úspěšně

Minulý týden naše společnost společně s firmou VT Turbo d.o.o.  (Slovinsko) úspěšně provedla modelové přejímací zkoušky pro projekt VE Věrchně-Tulomská. Při zkouškách byli přítomni také představitelé našeho zákazníka – ruské společnosti ТЕR, s.r.o. a TGK-1, a.s., kteří ocenili velký progres při modernizaci výzkumného ústavu a byli naprosto spokojeni se získanými výsledky. Byl přítomen také poradce generálního ředitele naší mateřské společností TYAZHMASH p. Sergey F. Trifonov. Zkoušky probíhaly ve vlastním Výzkumném ústavu...

Čtvrtek, 8. červen 2017

Další komponenty pro vodní elektrárnu El Chaparral míří do El Salvadoru

Obrázek pro článek Další komponenty pro vodní elektrárnu El Chaparral míří do El Salvadoru

Pokud jde o dodávky zařízení vyrobených v ČKD Blansko Holding, a.s. a určených pro vodní elektrárnu El Chaparral v El Salvadoru, uplynulý květen se v tomto ohledu stal velmi náročným měsícem. Na celkem osmi kamionech proběhly čtyři samostatné expedice směřující na tuto vodní elektrárnu.

Středa, 31. květen 2017

Úspěšné předání zařízení na projektu Markersbach

Obrázek pro článek Úspěšné předání zařízení na projektu Markersbach

V minulých dnech jsme od našeho klienta, německé společnosti Vattenfall Wasserkraft GmbH & Co. KG, obdrželi závěrečné předávací protokoly k modernizaci zařízení na vodní elektrárně Markersbach. Ukončil se tím téměř 40letý proces úspěšné spolupráce, ve kterém se ČKD Blansko Holding, a.s. ukázala jako partner, který je schopen i v náročných podmínkách naplnit očekávání svých partnerů.

Pátek, 26. květen 2017

Velvyslanec RF v ČR navštívil ČKD Blansko

Obrázek pro článek Velvyslanec RF v ČR navštívil ČKD Blansko

Tento týden během své pracovní cesty po Jihomoravském kraji navštívil také naši společnost mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ruské federace v České republice J.E. pan Aleksander Zmeyevskiy.

Pátek, 19. květen 2017

Nový projekt s novými řešeními na jihu Ruska

Obrázek pro článek Nový projekt s novými řešeními na jihu Ruska

ČKD Blansko Holding, a.s. uzavřela 4. dubna 2017 se svojí mateřskou společností TYAZHMASH smlouvu na dodávky turbinového zařízení pro agregáty č. 1 a 3 Bělorečenské hydroelektrárny. Tato elektrárna se nachází na řece Bělá v Krasnodarském kraji, do provozu byla uvedena v r. 1954 a v současné době již nutně potřebuje generální opravu. Vlastníkem elektrárny a naším finálním partnerem je společnost Lukoil-Ekoenergo.

Pondělí, 24. duben 2017

Další zakázka za severním polárním kruhem

Obrázek pro článek Další zakázka za severním polárním kruhem

Před několika týdny ČKD Blansko Holding, a.s. definitivně rozpracovalo realizaci projektu modernizace poslední turbíny vodní elektrárny Usť-Chantajská. Elektrárna leží za severním polárním kruhem na řece Chantajce, jež se vlévá do veletoku Jeniseje. Do provozu byla uvedena již v 70. letech minulého století.

Úterý, 18. duben 2017

Montáž na vodní elektrárně Sarapullo v Ekvádoru byla úspěšně dokončena

Obrázek pro článek Montáž na vodní elektrárně Sarapullo v Ekvádoru byla úspěšně dokončena

V jihoamerickém Ekvádoru byla úspěšně dokončena montáž bezpečnostních klapkových uzávěrů vodní elektrárny Sarapullo, první z montáží zařízení ČKD Blansko Holding, a.s. v kaskádě vodních elektráren regionu Toachi Pilaton.

Pondělí, 27. březen 2017
Zobrazuji 10 (1 - 10 Z celkových 41+)